Vzdělávání s koňmi

Koně nezajímají peníze, či dnešní hodnoty a zákonitosti světa. Jediný zákon, který je zajímá, je zákon přírody, tedy přežití. Jednají intuitivně, bez ostychu vyzařují emoce a neumí hrát falešnou hru. V daný okamžik dělají přesně to, co jim v danou chvíli umožní přežít, nebo uspokojit jejich potřeby.
 
Po mnoho stovek let člověk a kůň pracovali společně. V poslední době si však lidé začínají mnohem více uvědomovat, že koně pro ně nejsou jen pracovními partnery a domácími mazlíčky. Lidé začínají zjišťovat, že koně jsou i skvělí učitelé, jež je mohou naučit mnoho o hodnotných základních dovednostech, které se bohužel v dnešním hektickém životním stylu pomalu vytrácejí, i když jsou, vzhledem k současnému sociálnímu a ekonomickému prostředí, důležitější než kdykoliv předtím. Stát tváří v tvář koni, půltunové bytosti, vytváří pro člověka velmi emotivní a silný zážitek. Kůň, ta půltunová myslící bytost, na nás bude reagovat přesně tak, jak se prezentujeme a jaký máme styl vedení. V tomto jedinečném „zrcadlu“ se pak můžeme sami vidět takoví, jací opravdu jsme, což nám pomáhá jednak k sebepoznání a jednak nám to ukazuje cestu změny a zlepšení.
 
Ve vzdělávání prostřednictvím koní (Horse Assisted Education) se skrývá budoucnost našeho vlastního rozvoje, protože před koňmi si nemůžeme na nic hrát. Můžeme být pouze sami sebou, a tak sami sebe důkladně poznat a zapracovat na sobě. 
 

Koně mohou, čistě ze své pudové podstaty a své mentální čistoty, být našimi osobními lektory.

Využijte naši nabídku vzdělávacích a rozvojových tréninků: